Marlena Kosiura

Marlena Kosiura
Analityk portalu InwestycjewKurortach.pl

Karierę rozpoczynała pracując wiele lat jako dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej specjalizujący się w tematyce politycznej i gospodarczej. Od kilkunastu lat związana jest z rynkiem nieruchomości komercyjnych (w szczególności biurowców i hoteli) oraz mieszkaniowych. Prowadzi działania z zakresu analiz, doradztwa i consultingu dla branży nieruchomości, miejscowości turystycznych i uzdrowisk.

Jest założycielem portalu InwestycjewKurortach.pl i jego głównym analitykiem. Od 2008 roku wnikliwie przygląda się rozwojowi w Polsce rynku condohoteli i apartamentów wakacyjnych, mieszkań na wynajem krótkoterminowy w kurortach i miastach analizując nowe projekty, warunki biznesowe takich projektów, a także niejasności panujące w tym segmencie w naszym kraju.

Jest autorem kilkudziesięciu artykułów dotyczących rynku condo, nieruchomości z segmentu second home oraz rozwoju polskich kurortów w mediach ogólnoinformacyjnych i branżowych. Regularnie występuje jako ekspert w czasie najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości i hotelowej.

Wśród firm z którymi współpracowała są m.in. Czarna Góra Resort, Firmus Group, Ghelamco, Blue Marine Mielno, Marvipol, Armstrong Building.